Risa Kurumsal

2003 yılında RİSA markası ile alüminyum radyatör üretimine başlayan SAMAŞ Alüminyum Panel Radyatör İmalat San. Tic. Ltd. Şti. yüksek teknolojiyle donatılmış üretim tesisi ve dünya trendlerini yansıtan zengin ürün grubu ile sektörün öncü firmaları arasında yer almaktadır.

Gelişen dünyada yeni üretim alanlarının doğaya duyarlı olmaları bir zorunluluk haline gelmiş, enerji verimliliği ve enerji tasarrufu yatırımcının dikkat ettiği en önemli etken olmuştur. Gerek enerji verimliliği gerekse doğaya duyarlı üretim anlayışını benimseyen SAMAŞ, RİSA ile bütün bu ihtiyaçlara cevap veren ürün gamını geliştirmiştir.

Yeni teknolojilerin ısıtma sistemleri sektörüne getirdiği yenilikleri firma bünyesinde değerlendiren ve kullanıcılarının hizmetine sunan SAMAŞ, kaliteli ve güvene dayalı hizmet anlayışı ile sunduğu tüm ürün modellerinde, bilgi desteği, montaj, işletim ve satış sonrası hizmetin her aşamasında müşterilerinin beklentilerine en doğru, ekonomik ve pratik çözümler sunmaktadır.

2020’li yıllara yaklaşırken modern dünyanın çağdaş çizgilerine uygun yeni ve estetik modeller geliştirmeye devam eden SAMAŞ, teknolojiye yaptığı yatırımla birlikte tasarımlarında farklılık, verimlilik ve konforlu kullanımın yanı sıra her beğeni ve tasarıma uygun renk ve ebatlarda radyatör üretim hizmeti vermeyi sürdürmektedir.

SAMAŞ’ın Ürettiği Radyatörlerde Aualanod – Zürich onaylı dünya normlarına uygun hammadde kullanılmaktadır.

Kaynaksız, contasız, vidasız üretilen radyatörler RİSA’ ya özel birleşim tekniği sayesinde son derece güvenlidir. Alüminyum yüksek ısı iletkenliğine sahiptir. Elde edilen ısının %70’i konveksiyon, %30’u ışıma ile gerçekleşir, daha verimlidir. Alüminyum radyatör yüksek hızda homojen ısı yayar, su hacmi düşüktür, hızlı sirküle olur, bu nedenlerle de enerji tasarrufu sağlar. Su kanalları içeridedir. Darbelere karşı dayanıklıdır. Korozyona dayanımı yüksektir; zamanla ısı verimliliği kaybolmaz, paslanmaz. Hidrostatik basınca dayanıklıdır, ısı genleşmelerinden dolayı ses yapmaz. Hafiftir, taşıma ve montajı kolaydır. Elektrostatik toz boya ile estetik görünümünü uzun yıllar korur. Pürüzsüz yüzeyi sayesinde pislik tutmaz. Zamanla dilim aralarında ve sirkülasyon kanallarında oluşabilecek birikintiler panellerin ince oluşu nedeniyle kolayca temizlenir.

RİSA radyatörleri TSE EN 442-1, TSE EN 442-2, ISO 9001:2008, ISO 14001:2004, ISO 18001:2007, CE belgelerine ve Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca onaylı 5 yıl garanti belgesine sahiptir.

SAMAŞ sürekli gelişen ve insan odaklı çözümler sunan RİSA markalı ürünleriyle estetik, fonksiyonel, sağlıklı, mükemmel mekânların yaratılmasına olanak sağlar ve mutlu yaşam alanlarının vazgeçilmezlerini oluşturur.

"RİSA, BİR VARLI ŞİRKETLER GRUBU MARKASIDIR."