Hakkımızda

SAMAŞ Alüminyum Panel Radyatör İmalat San. Tic. Ltd. Şti., 2003 yılında kurularak RİSA markası ile alüminyum radyatör üretimine başlamıştır.

İlk olarak radyatörde RİVA, havlupanda ise SAFİR modellerini üretmeye başlayan RİSA Radyatör, kurulduğu günden bugüne AR-GE çalışmalarına verdiği önemle sürekli kendini geliştirmiştir ve bu yönde ilerleyişini dev adımlarla devam ettirmektedir

Aynı yıl KARYA modelini ve havlupan ile radyatörü birleştiren YAKUT modelini piyasaya sunmuştur.

Takip eden yıllarda diğer modelleri olan LİNDA ve GÜNEŞ’i piyasaya sunmuştur. 2009 yılında özel bir bükme tekniği geliştirerek ilk özel üretimi olan OVAL radyatörü Türkiye’de ilk kez yapan firma olmuştur.

2010 yılında ikinci özel üretim modeli olan AYNALI radyatörü geliştirmiştir. 2011 yılında LİNDA modeli yoğun bir AR-GE dönemi sonucunda revize edilerek daha verimli ve daha şık bir hale getirilmiştir.

2012 yılında ise alüminyum radyatör piyasasında devrim niteliği taşıyan KÖŞELİ radyatör modeli kullanıma sunulmuştur.

2013 yılında artan ihtiyaçları ve büyük projelerden gelen talepleri karşılamak için tesis değişikliğine gidilerek daha büyük ve entegre olan fabrikaya geçiş sağlanmıştır. 2014 yılında havlupan modellerimizden SAFİR, ihtiyaçlar ve talepler doğrultusunda revize edildi.

2017 yılında kendi boyahane tesisi kurularak entegre bir yapı oluşturulmuştur. Yine 2017 yılında RİVA modeli revize edilerek daha estetik ve verimli bir tasarıma kavuşturulmuştur. Aynı yıl içerisinde VEGA ve LİNDA PLUS isimli iki yeni modelin AR-GE süreci tamamlanmış ve hizmete hazır hale getirilmiştir. Bu kapsamda özellikle VEGA modeli hem son derece estetik hem de ısıl verimi son derece yüksek bir ürün olarak sektörde adından çokça söz ettirmeye başlamıştır.

2018 yılında var olan ISO-9001:2008 sertifikası gerekli denetimlerin yapılmasıyla beraber ISO-9001:2015 olarak güncellenmiştir. Bu kapsamda firmamız ve ürünlerimizin standartları ve tüm iş süreçlerimizin daha sağlam ilerlemesi için büyük bir adım atılmıştır. Bugün RİSA Radyatör, yüksek teknolojiyle donatılmış üretim tesisi ve zengin ürün grubu ile sektörün öncü firmaları arasında yer almakta ve geleceğe emin adımlarla ilerlemektedir. Öte yandan gelişen dünyada, üretici firmaların doğaya duyarlı olmalarının bir zorunluluk haline geldiğini düşünen RİSA Radyatör, çevre duyarlılığını yansıtmak ve korumak için ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesini almıştır. Aynı duyarlılığı müşterilerine ve çalışanlarına da gösteren RİSA Radyatör, hizmetlerini ISO 9001 Hizmet Yeterlilik Belgesi, çalışan duyarlılığını ise OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Belgesi ile taçlandırmıştır.

Kendini daha verimli teknolojileri daha ucuza üreterek müşterilerine sunmaya adayan RİSA Radyatör, yeni teknolojilerin takibi, kaliteli ve güvene dayalı hizmet anlayışı, satış öncesi ve sonrası hizmetleri ile müşterilerinin beklentilerine göre en doğru, ekonomik ve pratik çözümleri sunmaya devam etmektedir.

RADYATÖRLERİMİZ HAKKINDA

 • Kaynaksız, contasız ve vidasız olarak sıkı geçme yöntemiyle üretilen radyatörlerimiz, RİSA’ya özel üretim teknikleri sayesinde son derece güvenli ve uzun ömürlüdür. Ham madde olarak kullanılan alüminyum, yüksek ısı iletkenliğine sahiptir. RİSA Radyatörlerde elde edilen ısının %70’i konveksiyon, %30’u ışıma ile gerçekleşir, daha verimlidir.
 • RİSA Radyatör yüksek hızda homojen ısı yayar, su hacmi düşüktür ve su hızlı sirküle olur. Bu nedenlerle de enerji tasarrufu sağlar.
 • Su kanalları iç aksamda almaktadır.
 • Darbelere karşı dayanıklıdır.
 • Korozyona dayanımı yüksektir ve zamanla ısı verimliliği kaybolmaz; paslanmaz. Hidrostatik basınca dayanıklıdır ve ısı genleşmelerinden dolayı ses yapmaz.
 • Hafiftir, taşıma ve montajı kolaydır.
 • Elektrostatik toz boya ile estetik görünümünü uzun yıllar korur.
 • Her beğeni ve tasarıma uygun renk ve ebatlarda üretilebilir.
 • Pürüzsüz yüzeyi sayesinde pislik tutmaz.
 • Zamanla dilim aralarında ve sirkülasyon kanallarında oluşabilecek birikintiler, panellerin ince oluşu nedeniyle kolayca temizlenir.
 • Sağlıklı ve doğa dostudur; toz tutmadığı için tozlar yanmaz ve is ve zararlı gazlar oluşmaz.
 • Radyatörlerimiz, TSE EN 442-1 ve TSE EN 442-2 belgelerine sahiptir.
 • Radyatörlerimiz 5 yıl garanti ile müşterilere sunulur.

Saygılarımızla.